Wkrótce kolejne serwisy
składowe Portalu

29-09-2016
SOS Finansowe – Czytaj umowy pożyczek!

Umowy pożyczkowe po dziś dzień pozostawiają wiele niejasności i powodują naprawdę sporo wątpliwości. Warto przeczytać je uważnie, zanim zdecydujemy się na pobranie finansowego zobowiązania od banku lub innej instytucji finansowej.

Co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy?

Umowy pożyczek kredytowych często są skonstruowane w ten sposób, aby celowo były niezrozumiałe dla klientów. To dość częste praktyki wielu firm udzielających pożyczek, dlatego przed podpisaniem warto zapoznać się dokładnie z jej treścią. Mamy wtedy pewność że rozumiemy każdy punkt i jesteśmy świadomi wszystkich zasad, na jakich zostanie nam udzielone zobowiązanie finansowe. Przed podpisaniem umowy powinniśmy również sprawdzić wiarygodności firmy, obszary jej działania, a także zweryfikowanie jej dotychczasowego doświadczenia oraz czas istnienia na rynku. Większość ludzi decydując się na pożyczkę nie zawsze czyta wszystkie informacje, tylko od razu decyduje się na zaakceptowanie warunków umowy pożyczkowej. Tym samym popełnia najczęstszy błąd i nie jest świadomy jej wszystkich postanowień. Aby tego uniknąć warto zapoznać się wcześniej z warunkami umowy. Np.: w rankingu chwilówek ŁowcaChwilówek.pl – klient dostaje jasne zasady współpracy i pewność że nie zostanie oszukany.

Wady i zalety umów pożyczkowych

Większość umów pożyczkowych jest sporządzana w szczególny sposób i znajdziemy w niej wiele ważnych informacji napisanych małym druczkiem. Należy czytać bardzo dokładnie i wszystko, jeśli chcemy uniknąć wysokich kar lub uniknąć dodatkowych kosztów. Nie bez powodu wiele osób decyduje się na znane pożyczki, które charakteryzują jasne i zrozumiałe warunki. Ponadto, pożyczkodawcy zanim zdecydują się na zaciągnięcie chwilówki online najpierw uważnie analizują jej warunki i przede wszystkim chcą poznać jej realny koszt. Często na rynku są firmy, które oferują atrakcyjne oferty pożyczek, ale w rezultacie okazuje się, że pożyczkobiorca musi oddać znacznie więcej pieniędzy niż było w umowie. Aby się przed tym uchronić, warto pamiętać, że obowiązuje prawo 14 dniowego odstąpienia od podpisanej umowy. Aby tego dokonać wystarczy złożyć wniosek o odstąpieniu od umowy pożyczkowej.

Jak czytać umowy pożyczek?

Wiele osób korzystających z pożyczek zastanawia się jak prawidłowo należy czytać umowy i na co zwracać uwagę. Większość ludzi zwykle ich nie czyta i tłumaczy się tym, że nie ma czasu na wnikliwą analizę warunków zamieszczonych w umowie. Niewątpliwie należy bardzo uważnie czytać wszelkie umowy pożyczkowe, aby nie tylko przeanalizować realny koszt pożyczki i uniknąć podpisania umowy zawierającej ukryte koszty, ale przede wszystkim znać doskonale warunki, na jakich została zawarta. Bardzo ważne w umowach pożyczkowych są kwoty pieniężne, które należy dokładnie przeanalizować, kwestie oprocentowania, a także warunki spłaty. Z tego powodu przed podpisaniem umowy pożyczkowej warto zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi informacjami i jednocześnie z uwagą przeanalizować wszystko to, co powinno być dla nas najważniejsze.

link do oryginalnego artykułu
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE